Ogrzewanie mieszkania ciepłym powietrzem

System podłączany jest najczęściej do kotła gazowego, ale źródłem ciepła z powodzeniem może być kominek wyposażony w kocioł grzewczy. System jest dużo bezpieczniejszą metodą od ogrzewania poprzez instalację wodną, nie ma tutaj możliwości zalania budynku. 

Ogrzewanie powietrzem może być podstawową lub dodatkową metodą ogrzewania. Należy jedynie pamiętać, aby zaplanować ją już w trakcie budowy domu. Chcąc zamontować ogrzewanie nadmuchowe w istniejącym budynku, musimy się liczyć z poważnymi modernizacjami. W przeciwieństwie do ogrzewania wodnego, w przypadku ogrzewania powietrzem pomieszczenia są bardzo szybko ogrzewane, ale równie szybko wyziębiają się po jego wyłączeniu.

Ogrzewanie powietrzem jest nowoczesnym systemem ogrzewania domów, nazywanym także nadmuchowym lub nawiewowym. Polega na rozprowadzaniu po budynku nagrzanego powietrza ze źródła ciepła za pomocą specjalnych instalacji. 

Jakie są zalety ogrzewanie powietrzem?

Sposoby ogrzewania powietrzem pozwala na szybkie, sprawne i bardzo efektywne ogrzewanie pomieszczeń. Jego użytkowanie jest niezwykle komfortowe. Możliwe jest sterowanie procesem ogrzewania, za pomocą specjalnego panelu. Dzięki systemowi rozprowadzania ciepłego powietrza poprzez instalację kanałów powietrznych umieszczonych wewnątrz stropów i ścian, w domu zbędne są grzejniki.

Udostępnij: