NAPRAWA SCHODÓW ZEWNĘTRZNYCH Z KAMIENIA NATURALNEGO

Na dzisiejszym rynku nieruchomości pierwsze wrażenia liczą się dziś tak samo, jak kiedykolwiek w przeszłości, wejście do nieruchomości może wiele powiedzieć o obecnych właścicielach na temat tego, jak dobrze utrzymana jest nieruchomość. Dobrze utrzymane wejście może znacznie przyczynić się do stworzenia pierwszego dobrego wrażenia na temat Twojej nieruchomości.

Oto 3 przykłady zewnętrznych schodów z kamienia naturalnego, które naprawiłem. Naprawy obejmują naprawę małych i dużych wiórów po noski, wymianę uszkodzonego stopnia i naprawę łatową na starym stopniu z wapienia portlandzkiego. Uwzględniłem również materiały, środki czyszczące i zabiegi stosowane przy naprawach.

1. Naprawa niektórych marmurowych schodów i progu Carrera
2. Wymiana uszkodzonego marmurowego stopnia i podstopnicy
3. Naprawa łaty na schodku z wapienia portlandzkiego

MARMUROWE SCHODY I PRÓG CARRERA

Przednie schody do tej posiadłości były zaniedbane przez kilka lat, były ślady wcześniejszych napraw i tylko podstawowego cotygodniowego sprzątania.

ZNISZCZENIE

1. Próg – 1 duży chip.
2. Brakujący kawałek marmuru.
3. Większość spoin wymagała odtworzenia.
4. Luźny kawałek marmuru.
5. 2 duże żetony na środku pierwszych dwóch stopni.
6. Stara naprawa, która się nie powiodła.

PLAMY I STARA PIECZĘĆ

Były też oznaki, że schody były kiedyś uszczelnione, ale większość z nich się wytarła i tylko po bokach schodów znajdowały się pozostałości starych. W marmurze występowały również żółte / brązowe plamy, które są typowe dla tego typu marmuru i nie można ich było uniknąć, jednak zabarwienie utrudniłoby dopasowanie kamienia do naprawy.

CZYSZCZENIE SCHODÓW

 

Zacząłem od czyszczenia schodów za pomocą HG Extreme Clean, mieszanka 3 do 1 była wystarczająco dobra, aby usunąć brud. Nałożyłem roztwór i odstawiłem na około 10 minut, po czym wyszorowałem go czarnym gąbką do szorowania. Musiałem nałożyć Extreme Clean w skoncentrowanej formie i szorować go czarnym padem, aby usunąć pozostałości starej uszczelki.

Po wyczyszczeniu schodów zauważyłem, że potrzebne są drobne naprawy, w tym kilka mniejszych wiórów i kilka pęknięć w marmurze.

Zauważyłem również, że połączenia szalonych brukowanych boków schodów były wykonane z mieszanki piasku i cementu, które następnie pomalowano na biało. Widziałem teraz kolor marmuru, więc dopasowanie kamienia do naprawy było teraz możliwe.

NAPRAWIANIE DUŻYCH WIÓRÓW

Zacząłem od wytyczenia obszarów stopnia do naprawy, kamień zostanie przycięty w kształcie jaskółczego ogona, aby nadać naprawie trochę dodatkowej siły.

Stary marmur jest bardzo kruchy. Aby zminimalizować wszelkie odpryski, przykleiłem taśmą obszary do wycięcia mocną taśmą kaczką i użyłem nowego diamentowego ostrza, aby zapewnić jak najczystsze cięcie.

WSPARCIE GRANITOWE

 

Podłoże i piony tych schodów są wykonane z jakiegoś aglomeratu, który niszczeje i nie zapewnia dużego wsparcia przy naprawach, które miałem wykonać. Postanowiłem wyciąć ten materiał i przymocować do niego kawałek granitu, aby dodać więcej wsparcia i siły do ​​moich napraw. Należy pamiętać, że nie zawsze jest to konieczne w przypadku tego typu napraw.

Granitowe schody i marmur są mocowane na miejscu za pomocą Megapoxy, ale wokół krawędzi marmuru pozostaje wolna przestrzeń. Użyłem dwuskładnikowego kleju / wypełniacza żywicznego z niewielką ilością pigmentu, aby zbliżyć go do koloru oryginalnego marmuru.

2 duże wióry i stara naprawa

WYMIANA BRAKUJĄCEGO KAWAŁKA MARMURU

Z lewej strony górnego stopnia brakowało jednego z kawałków szalonej kostki brukowej. Odciąłem obszar i wyciąłem mały kawałek marmuru, aby pasował do przestrzeni.

PRÓG

Próg

Uszkodzony obszar progu zostaje zaznaczony, zaklejony taśmą i odcięty.

Znalazłem stary kawałek marmuru Carrera z żółtymi plamami, który został użyty do naprawy stopnia progowego. Kiedy wszystkie naprawy zostaną zakończone, schody zostaną zeszlifowane z powrotem do gładkiego wykończenia, dzięki czemu kolory starego i nowego kamienia będą bliższe.

Kawałek marmuru został zamocowany na miejscu za pomocą Megapoxy i dwóch różnych kolorowych żywic wokół połączeń

LUŹNY KAWAŁEK MARMURU

 

Luźny kawałek marmuru został usunięty, oczyszczony i przywrócony do pierwotnej pozycji. Użyłem Megapoxy pod kamieniem, aby utrzymać go na miejscu, a po bokach użyłem mieszanki piasku i cementu, aby dopasować inne kawałki marmuru.

MAŁE ODPRYSKI, PĘKNIĘCIA I STARY SILIKON

Małe wióry i pęknięcia zostały oczyszczone za pomocą myjki parowej i naprawione kolorowymi wypełniaczami żywicznymi. Stare szczeliwo silikonowe zostało usunięte i zastąpione nowym.

HONOWANIE, KOŃCOWE CZYSZCZENIE I USZCZELNIANIE.

 

Wszystkie naprawy zostały zakończone, marmur został z powrotem zeszlifowany przy użyciu diamentowych materiałów ściernych o ziarnistości 60 i 120, co usunęło wszystkie wżery i zadrapania itp. Następnie schody zostały poddane ostatecznemu czyszczeniu przy użyciu środka czyszczącego HG Neutral Cleaner, dwie warstwy środka Lithofin Color Intensifier został nałożony w celu uszczelnienia marmuru po wyschnięciu.

WYMIANA USZKODZONEGO STOPNIA I PODSTAWY Z MARMURU

Ten marmurowy stopień jest bocznym wejściem do nieruchomości komercyjnej, ma dwojakie zastosowanie jako wejście i wyjście dla personelu oraz wejście towarowe. Jest w ciągłym użytkowaniu przy dużym natężeniu ruchu 7 dni w tygodniu.

ZNISZCZENIE

1. Pęknięty stopień i podstopnica na poziomie gruntu
2. Pęknięcia w marmurowej mozaice i brakujące elementy
3. 2 małe wióry na nosku progu
4. Głęboka rysa na progu
5. Niektóre wżery i plamy brudu w różnych miejscach

PĘKNIĘTY STOPIEŃ I WSTĘP

Właściciele posesji i ja zdecydowaliśmy się wymienić stopień i podstopnicę zamiast go naprawiać. Stopień wymienny jest wykonany z marmuru Bianco Carrera o grubości 40 mm z pełnym detalem przedniej krawędzi w kształcie bullnose, a podstopnica to kawałek tego samego marmuru o grubości 20 mm. Oba miały szlifowane wykończenie. Marmur zastępczy został dostarczony przez firmę Manimpex Ltd, która świadczy szeroki zakres usług, w tym blaty kuchenne, blaty łazienkowe itp., Sprawdź je na www.manimpex.co.uk

USUWANIE STAREGO MARMURU

Stary marmur usuwa się przecinając spoiny diamentowym ostrzem. W złącze między stopniem a pionem wbija się młotek Bolster Dłuto, aby oddzielić marmur od kleju. Po usunięciu marmuru stary klej jest odpryskiwany na podłoże.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Przed montażem nowego marmuru, naciąłem powierzchnię diamentowym ostrzem i pokryłem 3 do 1 mieszanką PVA. Pomogłyby one w przyczepności, gdy marmur jest zamocowany na miejscu.

NAPRAWA WIÓRÓW NA PRÓG

Do naprawy większego wióra na progu użyłem kawałka marmuru z uszkodzonego stopnia. Dałoby mi to idealne dopasowanie kolorów, ponieważ jest prawdopodobne, że oba zostały pierwotnie wycięte z tej samej płyty marmurowej.

Próg został oczyszczony, a uszkodzony obszar wytyczono i wyrównano. Większość kamienia została wycięta przy użyciu diamentowej tarczy 115 mm (4,5 cala), ale ponieważ wiór był bardzo mały, musiałem go uporządkować za pomocą narzędzia Dremel i małego diamentowego ostrza.

Mały kawałek został zamocowany na miejscu za pomocą białej żywicy klejącej. Mniejszy wiór został naprawiony przy użyciu tej samej żywicy, ale z dodatkiem niewielkiej ilości pigmentu, który pomógł wtopić się w oryginalny marmur. Cały nadmiar żywicy został następnie zeszlifowany, aby uzyskać ładne, czyste wykończenie. Głęboką rysę na progu również zeszlifowano, aż do całkowitego usunięcia.

NAPRAWA MOZAIKI

 

Pęknięcia mozaiki zostały wyczyszczone, a luźny materiał usunięty. Pęknięcia naprawiono za pomocą białej szpachli żywicznej, dodałem do żywicy pigmenty, aby uzyskać 4 różne odcienie bieli. Zrobiłem również 1 partię jasnoszarego wypełniacza na pęknięcia i brakujące kawałki Carrery. Pomarańczowe inkrustacje mozaiki są wykonane z marmuru Rosso Asiago. Przygotowano partię żywicy pasującej do tego koloru i nałożono na obszary, w których brakowało tego marmuru.

 

Cały obszar został ostatecznie oczyszczony i przeszlifowany z powrotem do szlifowanego wykończenia, co usunęło wszelkie inne drobne zadrapania, wżery i plamy itp. Wreszcie, aby chronić marmur przed głębokimi plamami i ułatwić przyszłe czyszczenie, marmur został uszczelniony bejcą Lithofin. Zatrzymać.


Zdjęcie powyżej to oryginał przesłany do mnie przez moich klientów Dauntons Soar Property Management w centrum Londynu. Jest to główne wejście do zarządzanej przez nich nieruchomości wielorodzinnej. Instrukcja była taka, że ​​właściciele posesji chcieli zabezpieczyć stopień w użytkowaniu i chcieli zachować jak najwięcej oryginalnego kamienia. Właściciele nieruchomości również byli zadowoleni z ogólnego wyglądu schodów, więc nie było potrzeby czyszczenia itp.

ZNISZCZENIE

Środek do czyszczenia butów osadzony w kamieniu zepsuł się wiele lat temu i był już w dwóch częściach. Możliwe, że część szafy do czyszczenia butów do krawędzi stopnia została uderzona i siła uderzenia spowodowała pęknięcie kamienia. Uszkodzona część czyścika do butów nadal była osadzona w kamieniu i musiała zostać usunięta. Zacząłem od wytyczenia obszaru do wycięcia.

ODCINANIE KAMIENIA

Uszkodzony obszar jest przycinany dookoła na głębokość około 24 mm, co pozwoli na zamontowanie kawałka kamienia o grubości 20 mm plus 4 mm kleju. Część środka do czyszczenia butów jest usuwana bez powodowania dalszych uszkodzeń.

MONTAŻ KAMIENIA ZAMIENNEGO

 

warsztacie. Kamień został zamocowany na miejscu za pomocą Megapoxy, a spoiny wykończono szpachlą na bazie żywicy w kolorze płowożółtym. Niewielki fragment kamienia (zakreślony) wyglądał, jakby w końcu oderwał się, więc został delikatnie usunięty, oczyszczony i zamocowany z powrotem na miejscu za pomocą wypełniacza żywicznego, aby pasował do spoin.

MYCIE LEKKIM KWASEM

Normalnie przyłożyłbym uszczelnienie lub wykończenie do naprawy tego typu, ale w tej sytuacji kamień nie zostanie uszczelniony. Chcę, aby nowy kamień wtopił się w stary, więc został zeszlifowany ręcznie za pomocą ścierniwa o ziarnistości 60, aby uzyskać szorstkie wykończenie. Na koniec używając małej gąbki i HG Cement Grout Film Remover (ten produkt zawiera niewielką ilość kwasu), dałem nowy kamień lekko kwaśnym myciem. To dodatkowo wspomoże proces starzenia, jednak zajmie to wiele lat.

Udostępnij: