Czym jest beton architektoniczny?

Współczesny sektor wykończenia wnętrz dostarcza wielu, ciekawych pomysłów na efektowną aranżację przestrzeni mieszkalnych. Dotyczy to zarówno samej jakości materiałów użytych do tego celu, ale również ich zalet estetycznych. Bez wątpienia hitem na rynku jest beton architektoniczny.

Gdzie można zastosować beton architektoniczny

Przede wszystkim materiał ten, w zależności od rodzaju, pozwala na uzyskanie gładkiej lub porowatej powierzchni. Natomiast możliwości aranżacyjnych jest bardzo wiele. W dużej mierze dlatego, że beton dekoracyjny jest materiałem eleganckim, ale też odpornym na działanie wody. Dlatego przy jego pomocy można wykończyć chociażby poszczególne elementy mieszkania, takie jak przestrzeń pomiędzy szafkami wiszącymi w kuchni a blatem roboczym. Jednolita powierzchnia betonu architektonicznego ułatwi także utrzymanie czystości w tym pomieszczeniu.

Innym popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie tego materiału w łazience. Dzięki swojej strukturze jest on antypoślizgowy. Dlatego doskonale sprawdzi się w łazienkach, gdzie przecież występuje duża ilość wody i wilgoć. Co więcej, beton ten można zastosować także na podłogach, również tych, gdzie zastosowano system ogrzewania podłogowego. Innym pomysłem jest aranżacja salonu przy pomocy betonu architektonicznego, który doda mu elegancji i oryginalności.

Udostępnij: