Przygotowanie do przebudowy łazienki

Przygotowanie do przebudowy łazienki – właściwy sposób

Przygotowanie do przebudowy łazienki i wstawienia nowych mebli łazienkowych, które przygotuje ci stolarz Warszawa nie jest czymś, co urodziłeś się, wiedząc, jak to zrobić. Dla większości ludzi dopiero po wyremontowaniu jednej lub dwóch łazienek naprawdę wiedzą, czego się spodziewać.

Jako wykonawca renowacji widziałem wiele sytuacji, w których właściciele domów wydali tysiące dolarów na projekty, które rozpoczynają się bez planowania, bez pomysłu na budżet i nierealistycznych oczekiwań. Posiadanie planu nie oznacza wybierania kolorów płytek i farb, a następnie wybijania ścian. Oznacza to przemyślenie całego procesu, zapisanie go i próbę przewidywania problemów, pochłaniaczy czasu i przeszkód w budowie.

 

A jednak przebudowa łazienki to jeden z najlepszych sposobów na dodanie wartości do domu, nie wspominając o poprawie własnego doświadczenia z życia w nim.

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do przebudowy łazienki, abyś mógł sprzedać swój dom, postarzać się lub ulepszyć przestarzałe wyposażenie i wystrój, oto, co musisz wiedzieć o procesie przebudowy łazienki, aby opracować realistyczny budżet i szczegółowy zakres prac .

Wiedza o tym, w co się pakujesz, zmniejszy wiele stresu, a nawet może zaoszczędzić pieniądze:

Kształcić się:

Przygotowując się do przebudowy łazienki, wiele osób zaczyna od spojrzenia na magazyny, Pinterest, Houzz lub książki o projektowaniu. Nie jest to zły sposób na rozpoczęcie , ale nie da Ci pojęcia, co jest naprawdę realistyczne i dostępne w Twojej okolicy. Zanim zajmiesz się zbyt daleko lub zbyt podekscytowany zdjęciem łazienki innej osoby, odwiedź lokalne sklepy z artykułami zaopatrzeniowymi i zapoznaj się z produktami i materiałami, które są rzeczywiście dostępne. Dowiedz się, ile kosztują i jakie są kompromisy. (Niektóre materiały pięknie się fotografują, ale mogą łatwo plamić lub kosztować więcej, niż pozwala na to budżet).

Rozważ skorzystanie z listy kontrolnej dla producentów osprzętu, urządzeń, sprzętu itp. Większość ludzi ekscytuje się takimi rzeczami, jak płytki i marnościami, ale mają tendencję do pozostawiania na później niezbędnych, ale mniej dekoracyjnych aspektów, takich jak wentylatory łazienkowe. Twój projekt będzie przebiegał sprawniej, jeśli przemyślisz wszystkie te aspekty z góry.

Zawsze staram się sugerować producentów wysokiej jakości produktów, które instalowałem w przeszłości, o sprawdzonych osiągnięciach, takich jak armatura American Standard, promiennikowe podłogi grzewcze Warmup lub szklane drzwi prysznicowe Basco. Marki takie jak te konsekwentnie zapewniają wysokiej jakości produkty i obsługę klienta.

 

Utwórz rysunek:

Zrób szczegółowy szkic projektu swojej łazienki. Pomocny w tym może być papier milimetrowy.

Rysunek pomoże Tobie i Twojemu wykonawcy i handlowcom zwizualizować produkt końcowy. Dla właściciela domu rysunek „namaluje obraz”, abyś mógł przeanalizować kwestie przestrzenne, podjąć decyzje i poczuć, jak będzie wyglądał gotowy produkt. Szczegółowy rysunek wykonawcy pomoże mu lepiej zrozumieć, czego chcesz i wyeliminować niespodzianki.

 

W przypadku przetargu na wycenę projektu do różnych wykonawców rysunek i szczegółowy zakres materiałów zapewnią porównanie „jabłka z jabłkami”.

Przygotuj budżet:

Gdy już zorientujesz się, jaki styl, wykończenie i funkcjonalność chcesz osiągnąć, oraz naszkicujesz, gdzie wszystko powinno się znaleźć, powinieneś wiedzieć, ile będą kosztować materiały. Ale nadal musisz uzyskać szacunki dotyczące samej pracy.

Jeśli chcesz uzyskać dokładne szacunki, konieczne jest wykonanie wstępnej pracy polegającej na opracowaniu szczegółowej listy kontrolnej i szkicu. Moim zdaniem niejasne propozycje i plany zachęcają do niskich ofert i zapraszają później do wielu ukrytych i czasami kosztownych „statystów”. Brak szczegółowego planu oznacza również, że dwóch różnych wykonawców składających oferty na ten sam projekt NIGDY nie dojdzie do tych samych wniosków i ZAWSZE przyjmą inne założenia dotyczące wypełnienia luk. Niektórzy nieprofesjonalni wykonawcy potraktują to jako okazję do zaoferowania niskiej ceny i uderzą cię później dodatkami.

Wiele osób zakłada, że ​​wykonawca będzie podejmował logiczne decyzje podczas planowania i planowania projektu. Faktem jest, że projekt łazienki angażuje wielu różnych wykonawców, a każdy z nich ma własny harmonogram i program. Doprowadzenie tych osób do fizycznego obejrzenia witryny, przesłania propozycji / oszacowania i zobowiązania się do harmonogramu może być zadaniem, ale jest to konieczne.

Utwórz podstawowe zasady:

Twoja łazienka – część domu, z której korzystasz wiele razy dziennie – wkrótce stanie się strefą budowy. Porozmawiaj z wykonawcą, gdzie pracownicy mogą upuszczać drewno, przechowywać materiały, wyrzucać śmieci, korzystać z toalety i parkować swoje pojazdy. Ustal podstawowe zasady dotyczące tego, jak zespół będzie po sobie sprzątał; jest to również czas na omówienie i zaplanowanie usuwania gruzu i zatrzymywania pyłu . Dla wykonawcy czysta praca eliminuje zagrożenia bezpieczeństwa i pomaga zachować spokój klientów. Prezentuje również bardziej profesjonalny wygląd.

Oczekuj nieoczekiwanego:

Przygotowując się do przebudowy łazienki, spodziewaj się więcej wydatków, czasu, zakłóceń i problemów, niż planowałeś.

Takie czy inne niespodzianki są powszechne – tak powszechne, że w rzeczywistości są przewidywalne. Kiedy jednak spodziewasz się nieoczekiwanego, możesz zmniejszyć wiele stresu.

 

Wiele osób nie ma pojęcia o ukrytych kosztach przebudowy, a wielu wykonawców również nie doradza o nich swoim klientom. (W ten sposób możesz odstraszyć wiele interesów!) Ukryte warunki to takie rzeczy, jak znajdowanie, a następnie konieczność naprawy uszkodzeń termitów, niewłaściwe okablowanie, przestarzała instalacja hydrauliczna, zmniejszanie azbestu lub naprawa uszkodzeń belek podłogowych.

Każde z nich może zatrzymać proces przebudowy w połowie i dodać czas i pieniądze do projektu. Zaplanuj takie sytuacje, przeznaczając na nie 10–20% swojego budżetu.

Czekaj na swoją nową łazienkę!

Trudno zapamiętać, że w głębi łazienki po przebudowie, na końcu tunelu będzie światło (oraz umywalka i prysznic!). Ale przebudowa łazienki to świetny sposób na poprawę komfortu życia w domu i modernizację do funkcji oszczędzających pieniądze, takich jak armatura oszczędzająca wodę, i dodania wartości do domu.

Udostępnij: