Obudowujemy studnię głębinową

Studnie głębinowe są alternatywą dla tradycyjnego ujęcia wody z sieci, w miejscach, w których – ze względów technicznych czy ekonomicznych – niemożliwe jest podłączenie nieruchomości do wodociągów. Aby bezpiecznie i efektywnie korzystać z własnego ujęcia wody, konieczna jest nie tylko budowa studni, ale także odpowiednie jej wyposażenie. Obudowa studni jest jednym z kluczowych elementów konstrukcyjnych.

Obudowy studni pełnią zasadniczą funkcję, jaką jest stabilizacja zbiornika w gruncie. Co więcej – zabezpieczają wodę przed dostępem zanieczyszczeń z zewnątrz np. liści, kamieni czy gałęzi, a także ochraniają ważną infrastrukturę techniczną, odpowiedzialną za prawidłowe działanie zbiornika. Na co zwracać uwagę wybierając obudowy studni?

Obudowa studni głębinowej

Istotne jest, aby obudowa studni głębinowej wykonana była z materiału trwałego i odpornego na korozję. Produkowane współcześnie obudowy z PCV to najlepsze rozwiązanie, do zastosowania w każdym rodzaju zbiornika. Warto również pamiętać, aby obudowa studni była prawidłowo zainstalowana, za co odpowiedzialny jest bezpośrednio wykonawca. Jest to kluczowe dla zachowania stabilności konstrukcji.

Studnia obudowa dostępna jest w wielu rozmiarach, które powinna dopasować firma, zajmująca się montażem studni. Najpopularniejszymi średnicami są: fi 110, 125, 140, 160 i 200. Dzięki tak dużej różnorodności studnia obudowa może zostać dopasowana do parametrów technicznych zbiornika, należycie go zabezpieczając i stabilizując konstrukcję studni.

Udostępnij: