Najczęściej używane kwiaty pogrzebowe: prosty przewodnik po wyborze właściwej aranżacji

Pocieszanie kogoś, kto opłakuje ukochaną osobę, nigdy nie jest łatwe. W takich chwilach smutku może być trudno wiedzieć, co powiedzieć lub zrobić, by zaoferować odpowiednie wsparcie.

Czasami kwiaty są lepsze niż słowa. Odpowiednie ułożenie znaczących kwiatów może przekazać głębię twoich uczuć z wdziękiem i elegancją.

Dostępnych jest jednak tak wiele różnych kwiatów i tak wiele rodzajów aranżacji, że może być trudno zdecydować, które rodzaje są najbardziej odpowiednie.

Jak możesz wyrazić złożone rzeczy, takie jak wdzięczność zmarłemu, pragnienie siły rodzinie lub jak bardzo ceniłeś sobie przyjaźń ze zmarłym i / lub ich bliskimi, którzy przeżyli?

Ten przewodnik pomoże Ci wybrać najlepsze aranżacje i najlepsze kwiaty do zaoferowania jako prezent pogrzebowy, aby podzielić się tym, co czujesz.

 

Kwiaty pogrzebowe i ich znaczenie

Do wyboru jest wiele kwiatów na pogrzeb. Ale czy zastanawiałeś się, czy niektóre kwiaty mają określone znaczenie?

Zastanowienie się nad znaczeniem kwiatu może pomóc w dodaniu kolejnej warstwy w tym, jak oddajesz cześć zmarłemu.

 

Lilie

Eleganckie i proste lilie symbolizują niewinność i czystość, szczególnie duszy. Są prawdopodobnie najpopularniejszym rodzajem kwiatów do pochówków na zachodzie.

 

Roślina lilii pokoju

Zwykle wysyłana jako pełna roślina doniczkowa, a nie jako część ciętego aranżacji, lilia pokoju symbolizuje odrodzenie i powrót do niewinności. Tworzy piękną, długowieczną roślinę doniczkową, którą rodzina może zachować jako spokojne przypomnienie ukochanej osoby.

 

Róże

Kolor róży określa jego znaczenie . W kontekście pogrzebu czerwone róże reprezentują szacunek i odwagę w równym stopniu co miłość. Białe róże oznaczają niewinność, cześć i młodość.

Żółte róże oznaczają przyjaźń, a różowe róże reprezentują wdzięk, miłość i szlachetność. Jeśli jesteś szczególnie wdzięczny zmarłemu – być może nauczycielowi, mentorowi, starszemu krewnemu, a nawet bliskiemu przyjacielowi – możesz wyrazić swoją wdzięczność ciemnoróżową różą.

 

Orchidee

Chociaż istnieje wiele rodzajów storczyków, różowo-białe phalaenopsis i dendrobium są najbardziej odpowiednimi odmianami na pogrzeb. Oboje reprezentują wieczną miłość.

 

Chryzantemy

Chryzantemy to żywy kwiat, który upamiętnia życie zmarłych.

W Europie kojarzono ich ze śmiercią ze względu na ich popularność w organizacjach pogrzebowych, ale ten sentyment nie jest powszechny w Stanach Zjednoczonych. Czerwone i białe kwiaty symbolizują odpowiednio miłość i niewinność.

 

Goździki

O goździkach można wiele powiedzieć, a do aranżacji pogrzebowych nadaje się kilka kolorów. Czerwone goździki wyrażają miłość i podziw, a białe goździki oznaczają czystą miłość i niewinność. Różowe kwiaty symbolizują pamięć.

 

Hiacynty

Hiacynty mają wiele znaczeń w różnych kontekstach. Jako prezent pogrzebowy mogą oznaczać głęboką udrękę lub powiedzieć pogrążonej w żałobie rodzinie, że trzymasz je w swoich modlitwach.

 

Hortensja

Popularna zarówno jako kwiat cięty, jak i jako roślina doniczkowa, hortensja może podkreślić szczerość i głębię twoich uczuć. W połączeniu z innymi kwiatami może podkreślać inne przesłania.

 

Mieczyki

Gladioli to siła i szczerość, zwłaszcza charakter. To piękny sposób, by zachęcić pogrążonych w żałobie członków rodziny i uhonorować duszę, która odeszła.

 

Popularne ustalenia dotyczące żałoby

Oto niektóre z najczęstszych ustaleń na pogrzebie. Niezależnie od tego, jaki dom pogrzebowy wybierzesz, z pewnością będzie miał wszystkie lub większość z tych opcji.

 

Spraye stojące

Spraye stojące są specjalnymi rozwiązaniami, zwykle ustawianymi na statywach wokół trumny. Są to klasyczne i piękne przejawy miłości, które zapewniają ukochanym wizualną reprezentację Twoich kondolencji.

 

Kosze pogrzebowe

Aranżacje w koszach pogrzebowych są piękne i wszechstronne. Nadają się do czuwania i pomników, a także pogrzebów, a rodzina może z łatwością przemieszczać się między wydarzeniami.

 

Wianki

Wieniec jest jednym z najbardziej tradycyjnych sposobów, aby wyrazić swoje kondolencje. Krąg reprezentuje życie wieczne i odrodzenie w wielu kulturach, a styl ułatwia dodawanie określonych kwiatów, aby przekazać swoje przesłanie.

 

Krzyże pogrzebowe i serca

Wianki w kształcie zapewniają dodatkowe znaczenie tym, którzy chcą podkreślić określone emocje lub cechy.

Krzyże pogrzebowe i serca wyrażają oddanie wierze i miłości. Należy pamiętać, że krzyże nadają się tylko do nabożeństw chrześcijańskich. W przypadku większości zachodnich pogrzebów zwykle odpowiednie są aranżacje w kształcie serca.

 

Żywe rośliny

Zaletą żywych roślin doniczkowych jest to, że przetrwają poza pogrzebem. Chociaż mogą zostać wysłane na cześć zmarłych, pozostaną pocieszeniem dla rodziny i przyjaciół przez wiele nadchodzących dni.

 

Względy kulturowe

Wiele tradycji religijnych i kulturowych ma długą i bogatą historię wspierającą prezenty w postaci kwiatów pogrzebowych, ale nie wszystkie religie i tradycje tak.

Tradycyjnie na pogrzebach żydowskich i muzułmańskich nie ma kwiatów, ale nie zawsze oznacza to, że są one niepożądane.

Czerwone kwiaty są generalnie nieodpowiednie na buddyjskich pogrzebach . Biały to bardziej szanowany kolor. Istnieją inne elementy religijne i kulturowe, które mogą wpływać na sposób odbioru prezentu.

Przed dokonaniem zakupu warto skontaktować się z domem pogrzebowym lub domem modlitwy, w którym odbywa się pogrzeb.

Ten prosty krok pomoże Ci zaoferować prezent, który będzie balsamem dla pogrążonych w żałobie bliskich w tym trudnym czasie, a nie powodem niezręcznej rozmowy.

Utrata ukochanej osoby jest trudna, ale dar kwiatów może podkreślić piękno życia, które zbierasz, by świętować.

Właściwa aranżacja lub żywa roślina nie mogą usunąć bólu tej okazji. Jednak kwiaty mogą pomóc w zapewnieniu pokoju, siły i miłości, którymi chcesz się dzielić.

 

Miłe słowa dla tych, którzy opłakują stratę

Kiedy dajesz kwiaty, często masz okazję podzielić się swoimi odczuciami w przemyślanej notatce, którą należy dołączyć do aranżacji. W tej notatce ważne jest, aby okazać wsparcie w gustowny i przemyślany sposób.

Wskazówki dotyczące pisania przemyślanych uczuć:

  • Wyraź współczucie z powodu ich utraty
  • Nie pomniejszaj śmierci
  • Zaoferuj wsparcie i opiekę
  • Nie spekuluj na temat zmarłego
  • Nie narzucaj uczuć religijnych, jeśli nie jesteś pewien, czy zostaną przyjęte lub podzielone.

Kiedy słowa zawodzą, czasami sama obecność i gotowość do słuchania może przynieść wielką pociechę. Przemyślany akt słuchania może być wspominany z wdzięcznością przez ocalałych dłużej niż nawet najpiękniejsza kompozycja kwiatowa.

Twoi bliscy docenią, że pomożesz im poradzić sobie ze stratą, niezależnie od tego, jak to zrobisz.

Udostępnij: