Kubeczek menstruacyjny na podróż

Kubeczek menstruacyjny powstał w odpowiedzi na potrzeby kobiet, poszukujących nowoczesnych rozwiązań podczas okresu. Tradycyjnie stosowane podpaski czy tampony wymagają częstej zmiany, co w wielu przypadkach bywa kłopotliwe. Kubeczek menstruacyjny natomiast wystarczy zaaplikować rano, aby przez 12 godzin doskonale spełniał swoją funkcję.

Wiele kobiet, słysząc o kubeczku menstruacyjnym, zastanawia się, czy bezpieczne jest, aby tak długo przebywał w bliskim kontakcie z ciałem? Owszem! Kubeczek menstruacyjny wykonany jest z delikatnych materiałów, takich jak silikon medyczny, dzięki czemu jest obojętny dla organizmu człowieka, a jego miękka konsystencja ułatwia aplikację.

Kubeczek menstruacyjny na podróż

Warto wspomnieć, że kubeczek menstruacyjny to doskonałe rozwiązanie podczas podróży. Jeśli do tej pory korzystałaś z tradycyjnych podpasek, które w przypadku wielogodzinnej wycieczki były prawdziwym kłopotem – z kubeczkiem możesz zapomnieć o tych problemach. Jak wspomnieliśmy, może być używany nawet przez 12 godzin, zapewniając pełny komfort każdej kobiecie.

Po jego wyjęciu wystarczy umyć kubeczek menstruacyjny pod bieżącą wodą, aby znów nadawał się do ponownego użycia. To idealne rozwiązanie również dla kobiet aktywnie uprawiających sport, które – stosując podpaski – często rezygnowały z aktywności fizycznej. Dziś nie jest to konieczne, ponieważ kubeczek menstruacyjny doskonale sprawdzi się również podczas codziennego dbania o swoją kondycje fizyczną.

Udostępnij: