Kompletny przewodnik po czyszczeniu karaluchów – jak pozbyć się karaluchów

Dlaczego w naszych domach mamy karaluchy?

Prusaki w domu to jedne z najczęstszych szkodników, które możesz znaleźć w swoim domu. Są uciążliwe i mogą być dość obrzydliwe.

Ale w tych małych stworzeniach jest o wiele więcej, niż na pierwszy rzut oka. Karaluchy istnieją od milionów lat i odgrywają ważną rolę w naszym ekosystemie.

Plaga karaluchów rozpoczęła się po II wojnie światowej, kiedy Stany Zjednoczone zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów i do tymczasowych mieszkań, które zostały zaatakowane przez karaluchy.

Jak pozbyć się karaluchów w swoim domu na dobre i zapobiec przyszłym plagom?

Karaluchy nie są szkodnikami, których można łatwo się pozbyć. Są odporne i mogą żyć nawet rok bez jedzenia. Mają również zdolność przetrwania w ekstremalnych warunkach, takich jak ciepło, zimno, a nawet promieniowanie jądrowe.

Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym możesz usunąć jaja płoci z domu i zapobiec ich ponownemu pojawieniu się w przyszłości. Dodatkowo, te metody zabiją każdego dorosłego karalucha, który może się czaić.

Pierwsza metoda to użycie odkurzacza o dużej mocy ssania lub użycie miotły ze sztywnym włosiem. Druga metoda polega na użyciu proszku kwasu borowego lub ziemi okrzemkowej, która zabija dorosłego karalucha, gdy jest jeszcze żywy.

Udostępnij: