Jakie regały należy kupić do sklepu spożywczego?

W wielu miastach istnieje sporo marketów spożywczych. Pomimo tego jednak wciąż dobrym pomysłem na biznes jest prowadzenie sklepu spożywczego. Nie każdy klient chce po drobne zakupy spożywcze iść do marketu. Wielu woli małe sklepiki, więc nawet sklep spożywczy prowadzony w mieście jest dobrym wyborem. Założenie go na wsi tym bardziej ma sens. Aby jednak móc go prowadzić, trzeba wyposażyć go w regały sklepowe i inne elementy wyposażenia sklepu, po czym kupić towar. Planując zakup regałów sklepowych, trzeba jednak pamiętać o jednym. Nie wszystkie sprawdzą się w sklepie spożywczym.

Mocne i łatwe do czyszczenia. Takie powinny być regały w sklepie spożywczym

Napoje, konserwy, cukier – wiele produktów spożywczych waży niemało. Warto mieć tego świadomość kupując regały sklepowe do takiego sklepu. Muszą to być regały mocne, a ich półki powinny wytrzymywać znaczne obciążenia. Oczywiście konkretne informacje na ten temat powinny być w opisie regałów. Warto przestrzegać zaleceń dotyczących maksymalnego obciążenia półek regału, bowiem ewentualne złamanie się regału to ryzyko zranienia – na przykład – klienta. Takich sytuacji trzeba unikać. 

Regały do sklepu spożywczego powinny też być łatwe do czyszczenia. idealnie sprawdzą się więc takie, które mają płaskie, metalowe półki. Wszelkie regały z fantazyjnymi zagięciami i dziurkami być może będą wyglądać atrakcyjniej, jednak konieczne w sklepie spożywczym ich sprzątanie i zmywanie może być o wiele trudniejsze. 

Udostępnij: