Ile kosztuje czyszczenie dywanów perskich / orientalnych?

Koszt prania dywanu piaseczno perskiego lub orientalnego zależy od wielu czynników. Nie wszystkie dywany są wykonane w ten sam sposób, więc każdy dywan będzie miał swoje własne, unikalne potrzeby w zakresie prania. Aby nasi specjaliści mogli określić prawidłowe pranie każdego z Twoich dywanów, będziemy potrzebować pewnych informacji i krótkiej historii Twojego dywanu.

Jakie informacje powinienem wiedzieć o moim dywanie?
Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, jaki masz typ dywanu. Czy Twój dywan jest wykonany maszynowo, ręcznie robiony, tuftowany czy zaczepiony? Gdy już wiesz, jaki masz dywan, o wiele łatwiej będzie ustalić pozostałe szczegóły.

Następnie poznaj kraj pochodzenia swojego dywanu. Dywany perskie nie zawsze są pochodzenia perskiego (irańskiego). Możesz mieć indyjski perski dywan, afgański perski dywan, egipski perski dywan i tak dalej. Możesz mieć zapisy wskazujące na pochodzenie Twojego dywanu. W przeciwnym razie możesz wejść i zapytać o pochodzenie Twojego dywanu.

Powinieneś znać materiał swojego dywanu. Dywaniki są wykonane z różnych materiałów. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli dywan jest wykonany z włókien naturalnych, zastosowanymi materiałami będą wełna, bawełna, jedwab i juta. Jeśli dywan jest wykonany z materiałów syntetycznych, niektóre z nich mogą być nylonem lub wiskozą.

Na koniec będziemy potrzebować wieku Twojego dywanu, czasu ostatniego prania oraz informacji, czy masz jakieś zwierzęta. Nie potrzebujemy dokładnego wieku Twojego dywanu, wystarczy oszacowanie. Ponownie, jeśli nie masz pewności, poproś nas o pomoc. Chętnie pomożemy Ci dowiedzieć się więcej o Twoim dywanie.

Te szczegóły pomogą nam określić, jakiego rodzaju prania potrzebuje Twój dywan.

Rozumiemy, że możesz nie znać wszystkich szczegółów dotyczących swojego dywanu, zwłaszcza w przypadku starszych dywanów, które mogły mieć przed sobą kilku właścicieli. Jeśli nie masz pewności co do niektórych szczegółów, zapytaj nas! Eksperci od dywanów będą w stanie określić dokładne szczegóły Twojego dywanu.

Udostępnij: