Czym są iniekcje ciśnieniowe?

Iniekcje ciśnieniowe, wykonywane do zaizolowania murów, to doskonały sposób na uniknięcie kosztownego remontu. Realizowane z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i przez wyspecjalizowane firmy, dają gwarancję powodzenia, znacznie przedłużając trwałość i stabilność ścian. Warto jednak pamiętać, iż iniekcje ciśnieniowe Kraków powinny być wykonywane z zachowaniem ostrożności, nieumiejętne podanie substancji uszczelniającej bowiem może przyczynić się do uszkodzenia konstrukcji budynku.

Jak zatem wykonywać iniekcje ciśnieniowe? Zdecydowanie odradzamy samodzielne przeprowadzanie tego zabiegu, nawet w sytuacji, gdy będziecie dysponować niezbędnym sprzętem. Oprócz niego i właściwie dopasowanych uszczelniaczy konieczne jest doświadczenie i wiedza techniczna, pozwalająca wykonać zabieg prawidłowo i bezpiecznie. Warto więc wykonywać iniekcje ciśnieniowe Kraków jedynie z pomocą wyspecjalizowanych firm.

Iniekcje ciśnieniowe Kraków

Jak wyglądają iniekcje ciśnieniowe Kraków? Zabieg rozpoczyna od oszacowania stanu ściany, określenia materiału, z jakiego jest wykonana, a także dopasowania odpowiednich uszczelniaczy. Po wstępnej analizie specjaliści przystępują do wywiercenia otworów, rozmieszczonych w konkretnych miejscach, które będą służyć do wtłoczenia uszczelniacza w strukturę ściany.

W przygotowanych otworach umieszczane są tak zwane pakery, czyli iniektory, do których podłącza się urządzenie, wtłaczające uszczelniacz. Warto jednak wspomnieć, że w tym przypadku również nie ma dowolności. Wartość ciśnienia wykorzystywanego do podania uszczelniacza musi być precyzyjnie określona i stała, aby urządzenie mogło tłoczyć substancję jednostajnie, bez nagłych skoków, spowodowanych wzrostem ciśnienia.

Udostępnij: