Awaria wyłącznika świateł mijania. Jak doraźnie ja naprawić?

Częste używanie wyłącznika świateł mijania może spowodować, że ulegnie on awarii. Z reguły awaria polega na tym, że nie daje się włączyć świateł mijania, z powodzeniem jednak można włączyć światła postojowe czy też drogowe. Jeśli taka awaria wydarzy się w trasie, pojawia się problem. Nie wolno bowiem jeździć bez świateł mijania, jazda na jedynych, które da się włączyć – czyli światłach drogowych – też jest niewskazana. Jak światła mijania naprawić? Jest prosty sposób naprawy i to bez wymiany wyłącznika.

Można doraźnie naprawić światła mijania

Jeśli wyłącznik świateł mijania ulegnie awarii, trzeba go oczywiście wymienić. Nikt jednak takiej części nie wozi stale ze sobą. Aby dojechać do domu czy też warsztatu nie trzeba jednak wzywać lawety. Światła mijania można doraźnie naprawić i to w bardzo prosty sposób. Wystarczy przełożyć odpowiednie przewody w kostkach przednich lamp.

Ten sposób naprawy jest możliwy, jeśli w samochodzie można włączyć światła drogowe. Przekładając w kostkach przy żarówkach odpowiednie kabelki, po prostu zamieniając ich umiejscowienie w kostkach, spowodujemy, że prąd, który w założeniu miał zasilać światła drogowe, popłynie w żarówkach przez włókna świateł mijania. W każdej kostce są trzy przewody, w tym jeden podwójny. Ten podwójny należy zostawić na miejscu, końcówki pojedynczych zaś w kostkach zamienić ze sobą. W tym momencie włączając światła drogowe będziemy mieli śwatła mijania i z powodzeniem dojedziemy bezpiecznie do domu czy warsztatu.

Udostępnij: