Ogrzewanie nadmuchowe w twoim domu

Czego zwykle oczekujemy od systemów grzewczych, stosowanych w domach? Przede wszystkim oszczędności i efektywności. Cechy te trudno zidentyfikować w przypadku tradycyjnych instalacji CO, które bywają i kosztowne i mało efektywne, szczególnie gdy mamy do czynienia z instalacją przestarzałą. Idealnym rozwiązaniem, będącym odpowiedzią na potrzeby inwestorów, jest ogrzewanie nadmuchowe.

Ogrzewanie powietrzne, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje do podniesienia temperatury w budynku powietrze. Jest to możliwe dzięki odzyskiwaniu energii cieplnej z powietrza pobieranego z domu, a następnie przekazywanie jej do kanałów wentylacyjnych, którymi tłoczone jest świeże powietrze.

Ogrzewanie nawiewowe

Opisany powyżej schemat, opisujący ogrzewanie nawiewowe, to jedynie fragment tego, jak rzeczywiście funkcjonuje ta instalacja. Oparta jest o system kanałów wentylacyjnych, które – wspomagane mechanicznie – tłoczą powietrze do wnętrza budynku. Połączenie ich z piecem lub ekologicznymi pompami ciepła sprawia, że pomieszczenia szybko uzyskują optymalną temperaturę. Ma to znaczenie nie tylko zimą, ale także latem, gdy system wentylacji można wykorzystać do chłodzenia budynku.

Istotny jest również aspekt ekologiczny. Ogrzewanie powietrzne należy do tych systemów, które nie wywierają negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Połączone z pompą ciepła korzystają z odnawialnych źródeł energii, która przekazywana jest do budynku. Co ważne – ten sposób ogrzewania gwarantuje również oszczędności w kosztach eksploatacyjnych budynku, które – w zależności od stanu technicznego obiektu oraz rodzaju instalacji – mogą wynosić nawet kilkadziesiąt procent. To istotny argument, przemawiający za tym, aby ogrzewanie nadmuchowe pojawiło się również w waszym domu.

Udostępnij: