Mała architektura w wielkich miastach

Mała architektura miejska stanowi nieodłączny element funkcjonalnej przestrzeni. W nowoczesnym wydaniu łączy w sobie komfort użytkowania z niecodziennym wyglądem elementów wkomponowanych w otoczenie. W projekcie zagospodarowania przestrzeni miejskiej wykorzystane ławki, kosze na odpady czy stacje rowerowe powinny nie tylko spełniać swoje zadanie, ale również cieszyć oko ich użytkowników. 

Wprowadzenie harmonii do przestrzeni miejskiej.

Starannie dobrane elementy małej architektury miejskiej wpływają na odbiór przestrzeni przez korzystających z niej na co dzień mieszkańców, jak i odwiedzających dane miejsce turystów. Wykorzystane elementy powinny komponować się z architekturą otoczenia i wpisywać się w charakter danego miejsca.

Na miejskim deptaku odwiedzanym przez tłumy ludzi najlepiej sprawdzą się stylowe konstrukcje stawiające przede wszystkim na funkcjonalność. Uzupełnieniem wiekowej atrakcji turystycznej powinny być elementy nawiązujące do danej epoki i odwołujące się to panującego w niej stylu, z kolei w nowoczesnym otoczeniu pozwolić można na zastosowanie bardziej ekstrawaganckich projektów. Odpowiednio dobrana mała architektura miejska, w niezauważalny na co dzień sposób, pomaga zachować funkcjonalny wystrój przestrzeni, o istotności którego, jej użytkownicy przekonują się dopiero kiedy go zabraknie.

Udostępnij: